Pingipäev Tartus (I)

Pingipäev Tartus (I)

PinkideKollektiiv on ülemaailmne liikumine selle nimel, et linnad oleksid sotsiaalselt sidusamad, turvalisemad ja kodusemad ning et me naudiksime rohkem avaliku ruumi kasutamist. Eesmärk on luua olukordi, kus ühe maja elanikel oleks mõnus üksteist tundma õppida ja koos aega veeta.

1.–2. juulil toimub PinkideKollektiivi Pingipäev, mille raames innustatakse linnaelanikke välja mõtlema mõni lõbus tegevus, kasutama selleks oma maja ees olevat pinki (või leiutama ise istumisalus) ja kutsuma oma naabrid enesega ühinema. Kas oled oma naabrit tihti vilistamas kuulnud? Korralda nt vilistamise töötuba ja kutsu ta oma pingile!

Kahel juuli esimesel päeval muutub tänav meie ühiseks elutoaks, kuhu on külla kutsutud kõik Tartu elanikud! Üha üle maailma laienev PinkideKollektiiv on aastate jooksul tõestanud, et pealtnäha lihtne kogukonnaprojekt tekitab linnas olulisi muudatusi: naabrid suhtlevad üksteisega rohkem ning kord pingil kohtununa hoiavad sidet ja korraldavad uusi kokkusaamisi, kasvab turva- ja kodutunne.

Rohkem infot Eesti PinkideKollektiivi grupist: www.facebook.com/groups/pinkidekollektiiv

Rahvusvaheline koduleht, kus saab registreerida ka oma pingi: www.benchescollective.com

Juhtnööridega pinkide võõrustajatele saate tutvuda siin.

PinkideKollektiivi Tartusse ja Eestisse tooja on Linnafestival UIT, pisut abiks on Tartu linna päeva korraldajad.