Tartu linna päeva ooperisümbioos Tartu Ülikooli aulas

Vanemuise tšellokvartett | Peeter OjaGiuseppe Verdi on oma ooperisse „Othello” komponeerinud imeilusa tšellokvarteti. Ka Giacomo Puccini ooperis „Tosca” heliseb tšellokvartett.
Milleks seega hoida nelja tšello imelist kõlavärvi üksnes sügavas orkestriaugus?!

Seekord, see tähendab Tartu linna päeval, tulevadki neli Vanemuise tšellomängijat koos võrreldamatu Peeter Ojaga rambivalgusesse, et otsida koos põnevat sümbioosi teatrist, tšellost, muusikast ning heast sõnast.

Poognaid seavad ühte suunda tšellomängijad Lauri Sõõro, Aike Randmann, Heli Ilumets ja Marina Pelesheva. Multifunktsionaalne Peeter Oja vaatab üksinda, kuidas hakkama saab (kindlasti saab). Ja edastab intensiivse prooviperioodi alguses ja valguses publikule nii: „Tulge kindlasti! Kontsert ei ole pikk.”

Vanemuise teatri tšellokvartettIntrigeeriv lugu – kuidas üksteisele repertuaari laenamine õnnestub? Kas lahkutakse mugavustsoonist?  Kas žanripuritaanid saavad ehk pahandatud? Kas muusika- ja ooperisõbrad saavad ikka kinnitatud? Need küsimused saavad kuulamise läbi vastuse 29. juunil kell 20 Tartu Ülikooli aulas.

Kohtumiseni ooperisümbioosil! Kontserti saab reaalajas kuulata ka Tartu Ülikooli peahoone auditooriumides nr 139 ja 140. Aitäh UTTV!

Kontsert on tasuta.
(Soovijaile jagatakse Peeter Oja palvel kõrvatroppe.)

 


* Ooperisümbioos – Tartu linna päev 2016 raames loodud muusikaline termin – ooperisolistide jt klassikalise muusika viljelejate ning mitteooperilauljast interpreetide ühine kontsert, mille käigus laenatakse üksteisele repertuaari ehk lahkutakse mugavustsoonidest ja ehmatatakse varasemat kuulamiskogemust. Kontserdi jooksul ei suhtuta surmtõsiselt ega ülearu pühalikult ei ilma, inimestesse ega endasse. Võimalik publik hõlmab nii žanripuritaane kui veendunud ooperisõpru, kindlasti ka ooperi suhtes seisukohatuid.

 

Ooperisümbioosid sünnivad Tartu linna päeval veel:
kell 17 raekoja platsil – sopran Pirjo Jonas (Teater Vanemuine), tenor Rasmus Kull (Teater Vanemuine), bariton Simo Breede (Teater Vanemuine) | Priit Strandberg (Teater Vanemuine)
kell 18 Vanemuise kontserdimajas – sopran Maria Listra | Oliver Kõvask (väike hiiglane)
kell 19 Elleri muusikakooli Tubina saalis – Kristjan Randalu | Ivo Uukkivi (Eesti Draamateater)