Energiatuur tõukeratastel

Energiatuur tõukeratastelKutsume tartlasi linna päeval osalema energiatuuril!

Eesmärk: Tutvustada tõukerattasõitu, tervislikke eluviise ja pakkuda võimalust tutvuda linna ning energia tootmisega linnas pisut teistsugusel viisil – liikudes ja eksperte, giide ning kohalikke kuulates.

Energiatuuri raames saab kuulata eksperte soojus- ja elektrienergia tootmisest kõnelemas ning külastada Emajõe äärde Baltimaade esimese külmajaama rajanud AS Fortum Tartu suurt koostootmisjaama Lohkvas.

Samuti tehakse teel peatus Annelinna auks ehk kuulatakse Annelinna Seltsi esindajat kõnelemas linnaosast, kus asus omal ajal Tartu esimene selvekauplus  (vau!), kus hetkel opereerib ainus linnasaun ning elab  30% tartlastest.

Kaastegevad on AS Fortum Tartu eksperdid, linnagiid ja põlised annelinlased Annelinna Seltsist.
Tõukerattasõit ise on lõbus, jõukohane ja kergesti õpitav ning pakub hea võimaluse külastada natuke kaugemal asuvaid põnevaid kohti, kuhu jalutuskäikudel tavaliselt ei satuta.


Kust alustame:

Energiatuur algab 29. juunil kell 13.45 kogunemisega Tartu kesklinnas Barclay platsil.

Energiatuur 1Tegevusplaan:
Kogunemise järgselt jaotatakse sõiduvarustust ja julgustavaid sõnu. Sellele järgneb kiire sõiduõppe, mille käigus tutvustatakse elementaarseid sõiduvõtteid ning liiklusreegleid marsruudi ohutuks ja turvaliseks läbimiseks.

Tõukerattasõiduga alustatakse Barclay platsilt kell 14.00.

Tagasiteel lähtutakse energiatuuri korraldava Loodusturism OÜ motost, et tuldud teed tagasi ei sõideta, mis tähendab kuulatakse soovitusi uueks marsruudiks. Tagasi kesklinna võib tulla grupis sõites või omaette.

Energiatuuri kestus ja pikkus:
Energiatuur kestab koos rattasõidu, kogunemispauside, tagasisõidu ning Fortumi koostootmisjaamas energiaampsu nautimise ja giidide kuulamisega kokku pea neli tundi (Tartu linna päeva galakontserdile kell 21 jõuate aga kindlasti!)

Tõukeratastel läbitakse kokku ca 15 km.

Marsruudi info:
Vt marsruudi kaarti siin.

Energiatuur 2Raskusaste:
Tõukerattasõit sobib nii koolinoortele kui ka täiskasvanutele ning tõukeratastel liikumine ei nõua osalejalt varasemat kogemust. Osavõtjaid õpetatakse enne enerigatuuri algust tõukeratast tõukama, juhtima ja pidurdama. Igaüks saab hakkama!
NB! Soovitame kaasa võtta joogipoolist!

Osavõtumaks:
Hind: 5€ (täiskasvanu), 0€ (koolinoor 12–16 a)
Hind sisaldab Tartu Milli poolt pakutavat energiaampsu (aitäh!), giide-eksperte ja tõukeratta ning turvavarustuse kasutamist.
NB! Kel soovi, võib kasutada isiklikku kiivrit ja helkurvesti. Korraldaja jaotab enne starti kohapeal kasutamiseks eelkõige keskmisi universaalseid suurusi.

Osalemise eest tasutakse registreerumise järgselt saadetava ettemaksuarve alusel.

Lisainfo ja registreerumine:
Registreeruda saab siin (kuni 28. juuni keskpäevani või kuni kohti/tõukerattaid jätkub!).
Registreerimata saab 29. juunil ühineda vaid vabade kohtade ja tõukerataste olemasolul.

Grupi suurus on kuni 50 osalejat.
Lisainfo: Imre Arro, 527 2701, imre@loodusturism.ee või Facebooki lehel 

Kes ei soovi uusi kogemusi ja tõukerattaelamust saada, võib üksnes AS Fortum Tartu koostootmisjaama akendest avanevate vaadete ja sealse soojus- ja elektrienergia tootmisega tutvuma tulla, ka see registreerumine on juba avatud.
Kohapeal parkimisvõimalus suhteliselt piiratud, palume võimalusel tulemiseks kasutada ühistransporti.

Lisagrupi suurus on kuni 25 osalejat, AS Fortum Tartu jaamaga tutvumine on tasuta.

Lisagrupi kogunemise koht Lohkvas on täpsustamisel.

 

AS Fortum Tartu Anne katlamajaAS Fortum Tartu Anne katlamaja AS Fortum Tartu Anne katlamaja AS Fortum Tartu Anne katlamaja AS Fortum Tartu Anne katlamaja AS Fortum Tartu Anne katlamaja