Tartu linna päeva ooperisümbioos raekoja platsil

Tartu linna päeva ooperisümbioos raekoja platsilLinna päeva ooperisümbioosidest esimene seab end sisse linnasüdames raelaval.

Kohtuvad ühe ja sama teatri inimesed täiesti erinevatest osakondadest. Sopran Pirjo Jonas, tenor Rasmus Kull ja bariton Simo Breede tulevad lavale Vanemuise muusikaosakonnast ja näitleja Priit Strandberg draamaosakonnast.

Mis muusikaliselt juhtuma hakkab? Keeruline ennustada…
Vanemuise sümbioosile lisavad veelgi sära Marion Strandberg (vokaal, flööt, klaver) ja keelpillikvartett.

Intrigeeriv lugu – kuidas üksteisele repertuaari laenamine õnnestub? Kas lahkutakse mugavustsoonist? Kas žanripuritaanid saavad ehk pahandatud? Kas muusika-, teatri- ja ooperisõbrad saavad ikka kinnitatud?
Need küsimused saavad kuulamise läbi vastuse 29. juunil kell 17 raekoja platsil.

Kohtumiseni ooperisümbioosil!

Kontsert on tasuta.

* Ooperisümbioos – Tartu linna päev 2016 raames loodud muusikaline termin – ooperisolistide jt klassikalise muusika viljelejate ning mitteooperilauljast interpreetide ühine kontsert, mille käigus laenatakse üksteisele repertuaari ehk lahkutakse mugavustsoonidest ja ehmatatakse varasemat kuulamiskogemust. Kontserdi jooksul ei suhtuta surmtõsiselt ega ülearu pühalikult ei ilma, inimestesse ega endasse. Võimalik publik hõlmab nii žanripuritaane kui veendunud ooperisõpru, kindlasti ka ooperi suhtes seisukohatuid.

 

Ooperisümbioosid sünnivad Tartu linna päeval veel:
kell 18 Vanemuise kontserdimajas – sopran Maria Listra | Oliver Kõvask (väike hiiglane)
kell 19 Elleri muusikakooli Tubina saalis – Kristjan Randalu | Ivo Uukkivi (Eesti Draamateater)
kell 20 Tartu Ülikooli aulas – Vanemuise tšellokvartett | Peeter Oja