Tartu linna päeva ooperisümbioos Vanemuise kontserdimajas

Tartu linna päeva ooperisümbioos Vanemuise kontserdimajasVanemuise kontserdimajas toimub 29. juunil kell 18 kontsert, kuhu on lisaks kõigile suurtele muusikasõpradele väga oodatud ka lapsed.

Tartu linna päeva ooperisümbioos nr 2 toob kokku kaks erilist tähte – sopran Maria Listra (mh ETV, Laulukarusell, anno 1996 ja 1998) ja Oliver Kõvaski (Kanal 2, Väikesed hiiglased, anno 2017).

Lisaks südameid võitnud meloodiatele kuuleb kontserdil kahtlemata ka sädelevat mõttevahetust.

Mariat ja Oliveri saadavad klaveril Oliveri õpetaja Novella Hanson ja kontsertmeister Piia Paemurru.

Intrigeeriv lugu – kuidas üksteisele repertuaari laenamine õnnestub? Kas suured ja väikesed muusika- ja ooperisõbrad saavad ikka kinnitatud? Kas Oliveril on taas varuks mõni mõistatus? Kui palju Maria üldse naerda jõuab, kas see hakkab lõpuks laulmist segama?
Need küsimused saavad kuulamise läbi vastuse 29. juunil kell 18 Vanemuise kontserdimajas.

Kohtumiseni ooperisümbioosil!

Kontsert on tasuta.


* Ooperisümbioos – Tartu linna päev 2016 raames loodud muusikaline termin – ooperisolistide jt klassikalise muusika viljelejate ning mitteooperilauljast interpreetide ühine kontsert, mille käigus laenatakse üksteisele repertuaari ehk lahkutakse mugavustsoonidest ja ehmatatakse varasemat kuulamiskogemust. Kontserdi jooksul ei suhtuta surmtõsiselt ega ülearu pühalikult ei ilma, inimestesse ega endasse. Võimalik publik hõlmab nii žanripuritaane kui veendunud ooperisõpru, kindlasti ka ooperi suhtes seisukohatuid.

 

Ooperisümbioosid sünnivad Tartu linna päeval veel:
kell 17 raekoja platsil – sopran Pirjo Jonas (Teater Vanemuine), tenor Rasmus Kull (Teater Vanemuine), bariton Simo Breede (Teater Vanemuine) | Priit Strandberg (Teater Vanemuine)
kell 19 Elleri muusikakooli Tubina saalis – Kristjan Randalu | Ivo Uukkivi (Eesti Draamateater)
kell 20 Tartu Ülikooli aulas – Vanemuise tšellokvartett | Peeter Oja