Enekakool Eesti Maaülikooli tornühiselamu katusel

Eesti Maaülikooli ühiselamu
Foto: Uku Peterson

Maailmas tehakse päevas hinnanguliselt umbes 1 miljon selfiet. Murdumas on isegi need, kes veel hiljaaegu arvasid, et telefon on helistamiseks.
Nagu õigele linna päevale kohane, avab see uksi, mis tavaliselt pigem suletud. Nende seas on saabuval 29. juunil Tartus ajavahemikus 12–15 mõned tornid, sekka vähemalt üks katus.

Linna päeva enekakool võimaldab seega imelisi hetki koos erakordse enda, aga loodetavasti ka oma linnaga – seda läbi vaatevinklite, mis igapäevaselt kättesaamatud.

Kohapealseks kasutamiseks on kõigis enekakooli kohtades olemas spetsiaalne lisavarustus – endlipulk.

#tartulinnapaev igatahes!


Eesti Maaülikooli ühiselamu Kreutzwaldi 52 – tudengi- ja tartlaste keeles Torn – valmis 1977. aastal. Torn suleti renoveerimiseks maikuus 2003 ja avati taas tudengitele 2004. aasta sügisel.

Hoones, mida paljud tartlased seostavad elu parimate aastetega ja õigusega, avatakse linna päeval ligipääs katusele. Vaated Tartule on kaunid!
Vastutulelikud Tartu abipolitseinikud vaatavad, et teiega turnides ning end erinevate harvasinevate vaadete taustal pildistades nende kolme tunni jooksul midagi halba ei juhtuks ja juhatavad huvilised liftidesse ja katusele.

NB! Head kaunite vaadate otsijad, palun kandke katust külastades madala kontsaga jalanõusid, et katuse kattematerjali säästa.

Suur aitäh maaülikooli inimestele, kes sujuvaks külastuseks eeltööd teevad!