Tartu linna päev toob taas ooperi linna

Tartu linna päev 2017 – Ooperisümbioos 2Tartu Linnavalitsuse pressiteade
19.06.2017

Tartu linna päev toob taas ooperi linna

Teist aastat järjest ooperi- ja klassikalise muusika võtmes korraldatav Tartu linna päev toob lavadele kokku nii suuri kui mõnevõrra pisemaid esinejaid. Seekord sümbioositakse ooperit koos näitlejatega.

29. juunist on Tartus kujunemas omamoodi ooperi- ja klassikalise muusika minifestival, mis on sillaks nende žanrite ja interpreetide vahel, kes tavaliselt ei kohtu.
Koos annavad saabuval linna päeval kontserte Peeter Oja ja Vanemuise tšellokvartett, Ivo Uukkivi ja Kristjan Randalu, väike hiiglane Oliver Kõvask ja sopran Maria Listra. Lisaks tugevdavad žanrite vahelist koostööd ühise kontserdiga kolleegid Vanemuise teatrist: koos astuvad üles näitleja Priit Strandberg, sopran Pirjo Jonas, tenor Rasmus Kull ning bariton Simo Breede jt.

Ooperit klassikalisel kujul, aga harjumatus kohas saab nautida remondi algust ootavas Tartu turuhoones, kus annavad koos kooridega kontserdi tervelt kuus Vanemuise teatri ooprisolisti. Sopranite Karmen Puisi ja Merle Jalaka, metsosopran Valentina Kremeni, tenor Rasmus Kulli, bariton Jaan Willem Sibula ning bass Märt Jakobsoni esituses kõlavad armastatud ooperi- ja operetimeloodiad keskpäevasel kontserdil ainult eesti keeles. Turuooperi koori moodustavad 29. juunil Tartu meeskoori Akadeemiline Emajõgi ja naiskoor Emajõe laulikud lauljad.

Kontsertideks ja ülesastumisteks saabuvad Tartusse külla veel näitleja Pääru Oja koos Indrek Kruusimaaga ning Arne Mikk Rahvusooperist Estonia. Arne Mikk räägib kell 16 Sisevete Saatkonnast väljuval ooperilodjal talle omase muhedusega ooperižanri helgest tulevikust. Kell 23 alustab sõitu teatrilodi. Selle kapteniks on Merle Jääger Vanemuise teatrist, kes on lubanud parmupilli mängiga ning loomulikult teatri- ja Tartu juttu ajada.

Saabuval suvel algab linna päev tegelikult juba 28. juuni pärastlõunal Tartu Ülikooli sümfooniaorkestri etteastega Tartu Kaubamajas, orkestri ees on dirigent Taavi Kull.

Päev kulmineerub õhtuse galakontserdiga raekoja platsil, kus astuvad sama orkestri saatel üles nii külalised kui Tartu oma ooperisolistid ja interpreedid.

Teist aastat järjest on linna päeva kunstiline juht Vanemuise teatri ooperisolist Reigo Tamm, päeva korraldab Tiigi seltsimaja.

Linna päeva toetajad ja koostööpartnerid on: Tartu Kaubamaja, Tartu Postimees, Ehitustrust AS, Ehitusfirma Rand & Tuulberg AS, AS Fortum Tartu, Kaubamaja, Tartu Ülikool, Tartu Mill AS, Roheline Park, Saku Õlletehase AS, trükikoda Paar, Eesti Leivatööstus OÜ, Tartu Turg AS, hotell London, Café Shakespeare, Teater Vanemuine, Vanemuise kontserdimaja, Heino Elleri nimeline Tartu Muusikakool, Emajõe Lodjaselts, Loodusturism OÜ, Tartu Ratsakool, Blossom Lillesalong ja Rahvusarhiiv

Kogu linna päeva programmi ja esinejatega saab tutvuda lehel tartulinnapaev.ee.
Lisainfo:
Reigo Tamm
Tartu linna päeva kunstiline juht
5558 3254
Reigo.Tamm@raad.tartu.ee

Maris Peebo
Tartu linna päeva projektijuht
506 8770
Maris.Peebo@raad.tartu.ee