Tartu kaunimad kodud on selgunud

Tartu linnavalitsus kinnitas eilsel istungil tänavuse kaunimate kodude konkursi tulemused.

Tiitli „Eesti kaunis kodu 2017” said
Kapteni tn 8,
Oa tn 46
Sangla tn 63 asuv Elite kliinik.

Tiitli „Tartu kaunis kodu 2017” pälvisid
V. Melliku tn 4,
Nurme tn 34
N. Lunini tn 40.

Eripreemiaga tunnustati lasteaeda Helika (Kalevi tn 52a) lapse arengut toetava õueala kujundamise eest.

„Tore oli näha nii paljude majaomanike innukust ja suurt tahet oma koduümbruse kujundamisel. Enamiku jaoks oli see tõeline hobi ja armastus. Kaunid koduaiad rikastavad linnaruumi ja on kindlasti innustavaks eeskujuks teistele,” ütles hindamiskomisjoni esimees abilinnapea Valvo Semilarski.

Auhinnatuid premeerib linn 200- ja 300-euroste kinkekaartidega. „Eesti kauni kodu” tiitliga pärjatud kinnistute omanikud saavad presidendi autasu ehk tunnusmärgi ning nende majade fotod avaldatakse raamatus „Eesti kaunis kodu”.

Piirkondlikule kodukaunistamise komisjonile tehti ettepanek esitada Eesti rahvusvärvides mastivimpli saajateks MTÜ JCI Toomemäe, Tartu Pereliit ja Eesti Jehoova Tunnistajate Koguduste Liidu Tartu Kogudus, kes kõik on  tubli tööga silma paistnud 20. Tartu linna heakorratalgutel. Juubelitalgutel osales sel aastal ka rekordarv inimesi – 1370.

Tänavu hinnati tartlaste kauneid koduaedu juba 20. korda. Aastate jooksul on konkursi raames tunnustatud ligi 200 erinevat kinnistut. Traditsiooniliselt tänatakse ja tunnustatakse kauni kodu konkursil osalenuid Tartu linna päeval, 29. juunil toimuval linnapea pidulikul vastuvõtul.

Helle Tolmoff
Tartu Linnavalitsuse avalike suhete osakonna meediaspetsialist
Tel 736 1336, 529 4297