Noora neljapäev

Tartu linna päev 2017: Ooperisümbioos 2 ja Noora neljapäev

Teist aastat järjest korraldatakse Tartu linna päev ooperivõtmes.

Noora neljapäevRahvusarhiiv avaldab selle tähistamiseks Tartu linna päeva Facebooki ja Instagrami kontol 8 Tartu silla fotod, mis nagu üks hea linna päevgi, sümboliseerivad kokkusaamist ja koostööd.

29. juunist ehk Tartu linna päevast on kujunemas omamoodi ooperi- ja klassikalise muusika minifestival, mis on sillaks nende žanrite ja interpreetide vahel, kes tavaliselt ei kohtu.

Saabuval suvel algab linna päev juba 28. juuni pärastlõunal Tartu Kaubamajas sümfooniaorkestri etteastega ja libiseb ülejärgmisessegi päeva.

Linna päeval lähevad lähevad ooper, klassikaline muusika ja ooperisolistid juunikuises Tartus natukeseks taas linna peale – sedapuhku võtavad nad kaasa näitlejad, et üheskoos ooperit sümbioosida ehk erinevaid žanreid kokku pannes nende piire hägustada, (kontserdi)elamust pakkuda ja kuulamiskogemust ehmatada.

Kell 21 võtab päeva muusikaliselt kokku galakontsert raekoja platsil, kus astuvad sümfooniaorkestri saatel üles nii külalised kui Tartu oma ooperisolistid.

Rahvusarhiivi valitud ning linna päeva Facebooki ja Instagrami kontol kord nädalas „Noora neljapäeva” raames avaldatavad 8 Tartu silla fotod aastatest 1870–1980 tähistavad Tartut ning neid sildu žanrite, inimeste, asutuste ja ettevõtete vahel, mis ühe toreda linna päeva korraldamise võimalikuks teevad. Lisaks aitavat vanade fotode silmitsemine mööda vaadata kaarsilla – Tartu ühe sümboli – remondist tingitud ajutistest ebamugavustest…

Teist aastat järjest on linna päeva kunstiline juht Vanemuise teatri ooperisolist Reigo Tamm, päeva korraldab Tiigi seltsimaja.

Linna päeva toetajad ja koostööpartnerid on: Tartu Kaubamaja, Kaubamaja, Tartu Postimees, Ehitustrust AS, Ehitusfirma Rand & Tuulberg AS, AS Fortum Tartu, Tartu Ülikool, Tartu Mill AS, Roheline Park, Saku Õlletehase AS, trükikoda Paar, Eesti Leivatööstus OÜ, Tartu Turg AS, hotell London, Café Shakespeare, Teater Vanemuine, Heino Elleri nimeline Tartu Muusikakool, Emajõe Lodjaselts, Athena keskus, Loodusturism OÜ, Tartu Ratsakool, Blossom Lillesalong ja Rahvusarhiiv

tartulinnapaev.ee
facebook.com/tartulinnapaev
instagram.com/tartu_linna_paev

 

Lisainfo:

Reigo Tamm
Tartu linna päeva kunstiline juht
5558 3254
Reigo.Tamm@raad.tartu.ee

Maris Peebo
Tartu linna päeva projektijuht
506 8770
Maris.Peebo@raad.tartu.ee

 


Pressiteade
11.05.2017

Summary
Event
Noora neljapäev
Location
Rahvusarhiiv Noora, Nooruse,Tartu linn,Tartu linn
Starting on
2017-05-11 10:00
Ending on
2017-05-11 10:00
Description
Rahvusarhiiv avaldab selle tähistamiseks Tartu linna päeva Facebooki ja Instagrami kontol 8 Tartu silla fotod, mis nagu üks hea linna päevgi, sümboliseerivad kokkusaamist ja koostööd.
Offer Price