Linn ootab teateid kaunitest kodudest

pressika-teadeTartu Linnavalitsuse pressiteade
23.05.2017

Linn ootab teateid kaunitest kodudest

Tartu linnavalitsus ootab tartlastelt kuni 31. maini teateid pilkupüüdvatest koduaedadest ja hästi hooldatud hoonete ümbrustest, mis võiksid tänavu osaleda „Eesti kauni kodu” konkursil.

Kaunitest kinnistutest võivad teada anda nii omanikud ise kui nende naabrid või teised kaaslinlased. Esitatud kinnistute omanikele tehakse ettepanek konkursil osalemiseks ja hindamiskomisjon läheb objekte vaatama 7. juunil.

Konkursiga soovib linn tõsta esile Tartus asuvaid eeskujulikult heakorrastatud ja kaunilt haljastatud kinnistuid ning tunnustada nende omanikke või esindajaid.
Tiitel „Eesti kaunis kodu” antakse kuni kolmele Tartu linna kinnistule, mille aadress, lühikirjeldus ja fotod edastatakse Eesti Kodukaunistamise Ühendusele kinnistute omanike autasustamiseks Eesti Vabariigi presidendi autasu ehk tunnusmärgiga ning avaldamiseks raamatus „Eesti kaunis kodu”.  Tiitel „Kaunis Tartu kodu” või eripreemia antakse Tartu linna tasandil tunnustust väärivatele kinnistutele.

Lisaks elamutele hinnatakse konkursil ka ühiskondlike ja ärihoonete ümbrusi.

Konkursil osalenuid tänatakse ja tunnustatakse linnapea pidulikul vastuvõtul, mis toimub traditsiooniliselt Tartu linna päeval, 29. juunil.

Lisainfo ja eelnevate aastate tunnustatud kodude fotod: http://www.tartu.ee/et/kaunis-kodu
Teated ilusatest kodudest on oodatud e-posti aadressil Kaire.Zimmer@raad.tartu.ee või telefonil 5615 7291.

Helle Tolmoff
Tartu Linnavalitsuse avalike suhete osakonna meediaspetsialist
Tel 736 1336, 529 4297